در ادامه نهضت بازپس گیری اراضی عباس آباد؛

خانه شعر به شرکت نوسازی عباس آباد واگذار شد

 

مدیرعامل شرکت نوسازی اراضی عباس آباد گفت: طی تفاهم نامه ای که بین شرکت نوسازی عباس آباد و سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران امضا شد خانه شعر و ادبیات به این شرکت استرداد شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت نوسازی عباس آباد، سیدمحمد حسین حجازی با اشاره به اینکه سال گذشته به دستور شهردار وقت تهران خانه شعر و ادبیات به سازمان فرهنگی هنری واگذار شده بود اظهار داشت: خانه شعر و ادبیات یکی از قطعات پازل باغ هنر است که در قطعه ۲ اراضی بوده و این خانه با دارا بودن ظرفیت لازم می باید تبدیل به پاتوقی برای شاعران پیشکسوت و نویسندگان شود.

وی افزود: با برنامه ریزی های به عمل آمده امیدواریم خانه شعر محلی برای برگزاری نشست های گوناگون شعرا و نویسندگان پیشکسوت و مرجع و همچنین نویسندگان جوان، محفل های ادبی و انجمن های شعر و ترانه و کادر سازی در حوزه شعرو ادبیات کشور شود.

وی تصریح کرد: فعالیت این مرکز به صورت جدی از تابستان امسال شروع می شود.

حجازی با تاکید بر نهضت بازپس گیری و مدیریت واحد اراضی عباس آباد گفت: یکی از موضوعاتی که اهتمام جدی و ویژه ای را می طلبد و در دوره فعلی و البته با حمایت شورای محترم شهر تهران پیگیری می کنیم همان نهضت باز پس گیری و مدیریت یکپارچه اراضی است و معتقدیم با مدیریت واحد اراضی، شهروندان تهرانی و سایر هم میهنان می توانند از  خدمات فرهنگی، هنری و گردشگری با انسجام مطلوب و بهتر بهره مند شوند.

مدیر عامل نوسازی عباس آباد اظهار امیدواری کرد با اتمام پروژه های در حال اتمام، ظرفیت های جدید و مطلوبی به سرانه فرهنگی، هنری و گردشگری شهر تهران افزوده و منطقه فرهنگی گردشگری عباس آباد به قطب هنری پایتخت مبدل شود.

گفتنی است خانه شعر پس از تفاهم بین شرکت نوسازی عباس آباد و سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران ۲۸ خرداد رسماً تحویل این شرکت شد.

print