واگذاری خانه شعر به شرکت نوسازی عباس آباد

واگذاری خانه شعر به شرکت نوسازی عباس آباد

در ادامه نهضت بازپس گیری اراضی عباس آباد؛

خانه شعر به شرکت نوسازی عباس آباد واگذار شد

 

مدیرعامل شرکت نوسازی اراضی عباس آباد گفت: طی تفاهم نامه ای که بین شرکت نوسازی عباس آباد و سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران امضا شد خانه شعر و ادبیات به این شرکت استرداد شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت نوسازی عباس آباد، سیدمحمد حسین حجازی با اشاره به اینکه سال گذشته به دستور شهردار وقت تهران خانه شعر و ادبیات به سازمان فرهنگی هنری واگذار شده بود اظهار داشت: خانه شعر و ادبیات یکی از قطعات پازل باغ هنر است که در قطعه ۲ اراضی بوده و این خانه با دارا بودن ظرفیت لازم می باید تبدیل به پاتوقی برای شاعران پیشکسوت و نویسندگان شود.

وی افزود: با برنامه ریزی های به عمل آمده امیدواریم خانه شعر محلی برای برگزاری نشست های گوناگون شعرا و نویسندگان پیشکسوت و مرجع و همچنین نویسندگان جوان، محفل های ادبی و انجمن های شعر و ترانه و کادر سازی در حوزه شعرو ادبیات کشور شود.

وی تصریح کرد: فعالیت این مرکز به صورت جدی از تابستان امسال شروع می شود.

حجازی با تاکید بر نهضت بازپس گیری و مدیریت واحد اراضی عباس آباد گفت: یکی از موضوعاتی که اهتمام جدی و ویژه ای را می طلبد و در دوره فعلی و البته با حمایت شورای محترم شهر تهران پیگیری می کنیم همان نهضت باز پس گیری و مدیریت یکپارچه اراضی است و معتقدیم با مدیریت واحد اراضی، شهروندان تهرانی و سایر هم میهنان می توانند از  خدمات فرهنگی، هنری و گردشگری با انسجام مطلوب و بهتر بهره مند شوند.

مدیر عامل نوسازی عباس آباد اظهار امیدواری کرد با اتمام پروژه های در حال اتمام، ظرفیت های جدید و مطلوبی به سرانه فرهنگی، هنری و گردشگری شهر تهران افزوده و منطقه فرهنگی گردشگری عباس آباد به قطب هنری پایتخت مبدل شود.

گفتنی است خانه شعر پس از تفاهم بین شرکت نوسازی عباس آباد و سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران ۲۸ خرداد رسماً تحویل این شرکت شد.

print