برگزاری ویژه برنامه جهانی شب یوری

برگزاری ویژه برنامه جهانی شب یوری

برگزاری ویژه برنامه جهانی "شب یوری" در آسمان نمای گنبد مینا

همزمان با پنجاه و هفتمین سالگرد پرتاب نخستین انسان به فضا، مراسم پاسداشت "یوری گاگارین"  ۲۳ فروردین ماه ، ساعت 18 در آسمان نمای گنبد مینا برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت نوسازی عباس آباد، یوری گاگارین نخستین فضانوردی است که در ۱۲ آوریل ۱۹۶۱ (۲۳ فروردین ۱۳۴۰) با کپسول فضایی وستوک ( Vostok) به فضا پرتاب شد و به سلامت به زمین بازگشت.

برای نخستین بار در سال ۲۰۰۱ میلادی مراسم بزرگداشت این رویداد تاریخی با عنوان "شب یوری" در بسیاری از شهرهای جهان و همزمان در ایران برگزار شد. امسال این مراسم باشکوه به میزبانی آسمان نمای گنبد مینا و گروه علمی و آموزشی آسمان شب ایران با اجرای برنامه های متنوع همراه خواهد بود.

این مراسم با بازدید از فضای داخلی آسمان نما، مدل‌های ماهواره ها و ماهواره‌برها  به همراه توضیح کارشناسان این بخش آغاز خواهد شد و در ادامه فیلم سفر به ماه و پرواز یوری گاگارین و سالگرد پرواز نخستین شاتل فضایی با توضیحات تکمیلی خسرو جعفری زاده مسئول گروه آسمان شب ایران پخش می شود.

شایان ذکر است حضور در این مراسم عمومی است و طبق روال برنامه های این مجموعه علاقه مندان می توانند با تهیه بلیت در این رویداد شرکت کنند.


print