واگذاری پارک طالقانی به منطقه فرهنگی گردشگری عباس آباد

واگذاری پارک طالقانی به منطقه فرهنگی گردشگری عباس آباد

واگذاری پارک طالقانی به منطقه فرهنگی گردشگری عباس آباد

در پی تفاهم منطقه فرهنگی گردشگری عباس آباد و شهرداری منطقه ۳ بهره برداری از پارک طالقانی به مجموعه اراضی عباس آباد پیوست.

بنابراین گزارش درهفته پایانی سال گذشته بهره برداری از پارک طالقانی که در ضلع شرقی پل طبیعت واقع شده و به علت قرارگیری در ارتفاع چشم انداز زیبایی دارد، به اراضی عباس آباد واگذار شد.

بوستان طالقانی یکی از بوستان های تهران است که بر روی تپه های عباس آباد واقع شده و وسعت این پارک در حدود 33 هکتار بوده و در سال 1357 تاسیس شده است.

پس از این واگذاری روز گذشته مهندس مختاری مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران، مهندس عبدلی مدیرعامل سازمان پسماند و مهندس یزدانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران ضمن بازدید از پارک طالقانی و سایر منطقه فرهنگی گردشگری عباس آباد در جریان موضوعات و مسایل این بوستان قرار گرفته و به منظور خدمات رسانی بهتر به شهروندان مقرر شد مشکلات این بوستان با همکاری و مساعدت نهادهای ذیربط مرتفع شود.

پارک جنگلی طالقانی تاکنون نام‌های بسیاری عوض کرده است. شاید نام پیشینش را شنیده باشید “پارک جهان کودک”. این پارک در ابتدا زمین کشاورزی بوده و در سال ۱۳۵۰ طرح نوسازی آن شروع شده است.بوستان طالقانی در سال ۱۳۶۱ افتتاح شد.

از امکانات این پارک زیبا می‌توان به مسیر پیاده روی، فضاهای ورزشی، وسایل ورزشی، آلاچیق، نیمکت، آبنما، فضای پارکینگ وسیع، بوفه و … اشاره کرد.

جالب است بدانید این پارک به وسیله پل طبیعت به بوستان آب و آتش متصل شده است.

همچنین بزرگ‌ ترین پرچم ایران با مساحت ۱۰۰۰ متر مربع در این پارک قرار دارد. این پرچم از نظر ارتفاع میله سومین پرچم بلند دنیا است.

پارک طالقانی در کنار بزرگرا‌ه‌های حقانی، همت و مدرس واقع شده است و از هر ۳ این ها دسترسی دارد.


print