استقبال شایان توجه شهروندان از جشن «عید شرقی» در منطقه فرهنگی گردشگری عباس‌آباد

 استقبال شایان توجه شهروندان از جشن «عید شرقی» در منطقه فرهنگی گردشگری عباس‌آباد

جشن «عید شرقی» در منطقه فرهنگی گردشگری عباس‌آباد  از ۲ فروردین آغاز شده که با استقبال شایان توجه شهروندان و گردشگران تهران روبرو شده است.

به گفته سید محمدحسین حجازی، مدیرعامل شرکت نوسازی اراضی عباس‌آباد تاکنون بیش از ۱میلیون نفر در جشن عید شرقی حضور داشته‌اند. او در این رابطه گفت:‌ در ۳ روز نخست تعطیلات نوروزی حدود یک‌میلیون گردشگر از اراضی عباس‌آباد بازدید کردند و انتظار می‌رود در روزهای آتی این تعداد افزایش قابل توجهی پیدا کند.

چهارمین جشن  نوروزی «عید شرقی» از دوم تا دوازدهم فروردین‌ماه هرروز از ساعت ۱۰ تا ۲۴ در مجموعه فرهنگی گردشگری عباس‌آباد در بخش‌های متنوع تفریحی و خانواده محور برگزار می‌شود.

یکی از پرطرفدارترین قسمت‌های جشن «عید شرقی» برنامه اجرای صحنه‌ای است که در آن مجریان سرشناس برنامه کودک، گروه موسیقی زنبورک و گروه تهران دابشو برنامه‌های مختلفی را برای خانواده‌ها اجرا می‌کنند.

اجرای نوروزی روزبه‌ نعمت‌الهی خواننده پاپ دوشنبه۶ فروردین در میان استقبال پر شور مردم برگزار شد و بر اساس برنامه ریزی جمعه۱۰ فروردین گروه رستاک و ۱۲ فروردین نیز هم‌زمان با جشن ملی پرچم، سالار عقیلی به اجرای موسیقی می‌پردازند.

در بخش دیگری  از این برنامه غرفه‌های مختلفی اقوام ایرانی دایر شده است که به عرضه سوغات و صنایع‌دستی می‌پردازند.

در  «شهر کودک» نیز بازی‌های مختلف آموزشی برای کودکان طراحی‌شده، خانواده‌ها هم می‌توانند در این قسمت به همراه کودکان خود به بازی بپردازند.

بسیاری از اعضای شورای شهر هم از برگزاری این جشن حمایت کردند و آن را گامی مهم در زندگی شبانه، افزایش نشاط اجتماعی و جذب گردشگر دانستند. زهرا صدراعظم نوری در این رابطه گفت: تهران فضاهای بسیار خوبی برای جذب گردشگر دارد و  در این زمینه یکی از بهترین مناطق پایتخت که ظرفیت بسیار بالایی هم دارد، اراضی عباس‌آباد است. مجموعه عباس آباد یکی از بهترین مناطق برای جذب گردشگر شبانه در تهران است.


print