اراضی عباس‌آباد یکی از بهترین مناطق تهران برای جذب گردشگر

اراضی عباس‌آباد یکی از بهترین مناطق تهران برای جذب گردشگر

اراضی عباس‌آباد یکی از بهترین مناطق تهران برای جذب گردشگر/ شورای شهر از توسعه اراضی حمایت می‌کند

 

زهرا صدراعظم نوری عضو شورای شهر و رييس كميسيون سلامت،محيط زيست و ايمني با اشاره به لزوم ۲۴ ساعت شدن شهر تهران مثل دیگر کلان شهرهای دنیا، در رابطه با برگزاری جشن شبانه «عید شرقی» در اراضی عباس‌آباد گفت: برای برگزاری برنامه‌های شبانه مناطقی مثل اراضی عباس‌آباد این ظرفیت را دارند که با برگزاری مراسم مختلف شبانه مورد استفاده قرار بگیرندو فعال باشند . اگر این اتفاق بیافتد، سازوکارهای لازم امنیتی هم تدارك خواهد شد.

او با اشاره به لزوم جذب گردشگر برای پایتخت هنگام تعطیلات نوروز گفت: نوروز فرصت خوبی است تا ما آداب‌ورسوم و فرهنگ ارزشمندمان را پاس بداريم و به طور شايسته به آن بپردازيم، برای مثال در یک فضای شاد و دل‌انگیز به دید و بازدید از خانواده و فاميل رويم و با رسم زيباي عيد ديدني از با هم بودن لذت ببريم

این عضو شورای شهر ادامه داد : در کنار ديد و بازديدها یکی دیگر از اقداماتی که مناسب است انجام دهیم ، بازدید از مناطق مختلف شهر و کشور است که داراي ظرفیت‌های مختلفی مي باشند.

او ادامه داد: متأسفانه در این زمینه به شهر تهران توجه کمتری شده است این شهر فضاهای بسیار خوبی برای جذب گردشگر دارد و  در این زمینه یکی از بهترین مناطق پایتخت که ظرفیت بسیار بالایی هم دارد، اراضی عباس‌آباد است. در این مکان به دلیل موقعیت آن فعالیت‌های فرهنگی زیادی می‌تواند انجام شود.

این عضو شورای شهر با اشاره به پیشینه قبل از انقلاب اراضی عباس‌آباد که قرار بود اين اراضي جهت فعالیت‌های اداري و فرهنگی اختصاص يابد ،توضیح داد: بعد انقلاب این ایده با اقدامات شهرداری تهران به صورت برنامه‌های فرهنگی و تفرجگاهي ،فضاي سبز و گردش گري در اراضی عباس‌آباد تثبیت شد.

صدراعظم نوری گفت:‌ با ساخت‌‌وساز مجموعه‌های مختلف مثل پارک آب‌وآتش، اتصال آن با به پارک طالقانی، احداث پل زيباي طبيعت و آسمان نما(پلانتاريوم)،پيست اسكيت و اقدامات دیگری که توسط شرکت نوسازی عباس‌آباد و شهرداری تهران انجام شد، اتفاقات خوبی در این اراضی رخ داد که به‌نوعی منحصربه‌فرد است. به نظر من این اراضی می‌توانند ظرفيت بيشتري ايجاد كند چون مردم زیادی از آن بازدید می‌کنند، در ایام نوروز هم می‌توان در این منطقه با برنامه هاي مختلف گردش گران زيادي را جذب کرد.

این عضو شورای شهر تهران با اشاره به ظرفیت‌های اراضی عباس‌آباد برای جذب گردشگر، بیان کرد: اگر اقدامات انجام شده برای توسعه اراضی عباس‌‌آباد در راستای اساسنامه‌و اهداف تعيين شده اراضي باشد و مجموعه اداری یا تجاری در آن ساخته نشود، حتما شورای شهر از توسعه این منطقه به عنوان قطب فضاي سبز و گردشگري حمایت می‌کند.

او افزود: حتی رستوران‌هایی که در این منطقه ساخته شده اند، در راستای اهداف تفریحی فرهنگی است، پس اگر این توسعه با برنامه مشخص پیش رود شورا حتما از آن حمایت خواهد كرد.

print