نشست شهردار تهران با اصحاب فرهنگ و هنر در باغ کتاب تهران

نشست شهردار تهران با اصحاب فرهنگ و هنر در باغ کتاب تهران

نشست شهردار تهران با اصحاب فرهنگ و هنر در باغ کتاب تهران

به گزارش روابط عمومی شرکت نوسازی عباس آباد، محمدعلی نجفی شهردار تهران روز گذشته با اهالی فرهنگ و هنر در باغ کتاب منطقه فرهنگی گردشگری عباس آباد دیدار کرد. این نشست که قرار بود در هفته کتاب و کتابخوانی برگزار گردد به دلیل حادثه زلزله غرب کشور با تاخیر صورت پذیرفت.
شهردار تهران ضمن تبریک حلول ماه ربیع الاول و ابراز تاثر از زلزله ای که در استان کرمانشاه به وقوع پیوست اظهار داشت: می دانیم و متاثر هستیم که عده ای از هموطنان عزیز ما در غم از دست دادن خانه و کاشانه خود و از آن مهم تر در غم از دست دادن تعدادی از عزیزان خود داغدار و غمگین هستند اما این سنت الهی است و زندگی باید استمرار داشته باشد. ما هم جز همدردی و انجام برخی همکاری ها و کمک ها نسبت به هموطنان خودمان کار دیگری نمی توانیم انجام دهیم برای کسانی که جان خود را از دست دادند آمرزش و برای بازماندگان آرامش درخواست داریم "
دکتر نجفی در بخش دیگر سخنان خود درباره شهر تهران اذعان داشت : تهران ما علی رغم همه جذابیت ها و زیبایی ها، و همه ظرفیت های قابل توجه خود امروز با مشکلات و چالش های بزرگی نیز روبرو است. نا رسایی ها و کمبود های شهر خود را شهروندان لمس می کنند از این رو نیازی به اشاره به آنها نیست. تهران از جهت های مختلفی دچار بی قوارگی و بد قوارگی شده است. از جهت معماری و منظر شهری، اجتماعی، فرهنگی و ... نوعی دلزدگی و واخوردگی بر روابط شهر و شهروندان حاکم شده است و جسم و جان شهر ما رنجور است شخصیت و ماهیت شهر لطمه خورده است. ما باید در کالبد تهران روح تازه ای بدمیم و این روح و روحیه باید در قالب پدیده های فرهنگی، هنری و اجتماعی به شهر دمیده شود.
وی همچنین عنوان کرد  نگرش ها و رویکردهای گذشته این امر را نمی توانند میسر کنند. باید سیاست ها و روش های پیشین را که توان حل مسایل امروز تهران به صورت بنیادین و پایدار را ندارند کنار بگذاریم و به صورت جدی و عمیقی به رویکردها وسیاست های جدیدی بیاندیشیم. و در این راستا از هنرمندان و اهالی فرهنگ استمداد نمود تا راه حل هایی را در این زمینه ارائه نمایند تا جامعه شهر را به سوی عقلانیت و خلاق گرایی اجتماعی حرکت دهیم. چرا که فرهنگ و هنر حیاتی ترین و ضروری ترین شاخص زندگی شهری امروز ما است و این شاخص باید شهر و شهروندان را از عنصر امید، مشارکت و شکوفایی برخوردار سازد.    


 

 

print