بیانیه خانه شعر و ادبیات به مناسبت روز شعر و ادب فارسی

بیانیه خانه شعر و ادبیات به مناسبت روز شعر و ادب فارسی

زبان فارسی، میراثی است که از پس سال ها زیست مردمانی سخت کوش و ژرف نگر در سرزمین پارس، به دستان ایرانیان رسیده است. زبانی با ظرفیت های بی نظیر علمی و فرهنگی که توانسته در بستر پرورش، رشد و تعالی حکمت، دانش و اخلاق باشد. زبانی که نه تنها در شیوایی و بلاغت، که در استواری و نظم مبنای خلق آثار بی بدیل هنری و شکل گیری تمدنی زاینده و جهان شمول شده است. زبانی که کانون اتحاد اقوامی است که سال ها با حفظ آداب، سنن و رسوم خود، میهنی یکپارچه و سرزمینی بالنده را ساخته اند.
بیست و هفتم شهریور ماه زادمرگ استاد شهریار، چه زیبا روز شعر و ادب فارسی نام گرفت چرا که محمد حسین شهریار تبریزی، اسوه ای بی بدیلی از ادیبان فارسی زبان است که در عصری که می رفت تا در هجمه مدرناسیون غربی، از فارسی تنها نامی در تاریخ بماند، میراث گرانبهای ادبیات فارسی را دستمایه عبور ایرانیان از گرداب خطیر غرب زدگی و بازگشت به تمدن بزرگ ایرانی – اسلامی کرد.
«خانه شعر و ادبیات » ضمن گرامی داشت این روز و پاسداشت قرن ها مجاهدت ادبیان فارسی، این فرصت را مغتنم می شمرد تا تلاش نماید با بهره مندی از گنجینه بی بدیل ادب پارسی و قلم شیوای ادبیان ، شاعران و نویسندگان ، کانونی ملی برای پیوند جریان های ادبی ، محفلی برای اندیشه ورزی و مکتبی برای رشد و بالندگی اندیشه فارسی زبانان و نشر و بسط ادب و فرهنگ غنی ایران اسلامی باشد. بدون شک حلقه پر شور ادیبان پرآوازه فارسی سرا و جوانان نواندیش ، می تواند بستر تحقق منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی را جهت عزیمت ادب فارسی به جایگاه شکوه و جلالش به عنوان زبان مرجع علمی جهان را فراهم آورد.
امید است در این مسیر از همفکری، همیاری و همدلی همه علاقه مندان به شعر و ادبیات فارسی به ویژه فعالان این حوزه، بهره مند باشیم. print