محمد مهدی رضازاده رییس خانه شعر و ادبیات تهران شد

محمد مهدی رضازاده رییس خانه شعر و ادبیات تهران شد

طی حکمی از سوی سید محمد حسین حجازی مدیرعامل شرکت نوسازی عباس‌آباد، محمد مهدی رضازاده رئیس خانه شعر و ادبیات تهران و دبیر شورای سیاستگذاری شد.

در بخشی از حکم محمد مهدی رضازاده که به امضای سیدمحمد حسین حجازی رسیده، آمده است: "خانه شعر و ادبيات مي تواند با بهره مندي از گنجينه بي بديل ادب پارسي و قلم شيواي ادیبان، شاعران و نويسندگان، كانوني ملي براي پيوند  جريان هاي ادبي، محفلي براي انديشه ورزي و  مكتبي براي رشد و بالندگي  انديشه فارسي زبانان و نشر و بسط ادب و فرهنگ غني ايران اسلامي باشد. بدون شك حلقه پر شور  اديبان پرآوازه فارسي سرا و جوانان  نوانديش، مي تواند بستر تحقق منويات رهبر معظم انقلاب اسلامي را جهت عزيمت ادب فارسي به جايگاه شكوه و جلالش به عنوان زبان مرجع علمي جهان  را فراهم آورد."

در پایان حکم آمده است؛ "با عنايت به صلاحيت هاي اخلاقي، سوابق ارزشمند و توانمندي هاي مديريتي و ادبي، جنابعالي را به عنوان «رئيس خانه شعر و ادب  و  دبير شوراي سياستگذاري» منصوب مي نمايم."

رضازاده شاعر و نویسنده متولد ۱۳۶۰ و کارشناسی مدیریت فرهنگی و هنری است. کتاب «همسفر خورشید» رضازاده  از جمله آثار وی است که در مقتل امام حسین (ع) به چاپ رسیده است.

وی در سال ۱۳۸۴ با سمت دبیر شورای طرح و برنامه خانه شهریاران جوان وارد شهرداری تهران شد و در سال ۱۳۸۹ معاونت آفرینش و اجرای منطقه ۱۶ و فرهنگسرای بهمن در سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران را در کارنامه کاری خود ثبت کرده است.

رضازاده پیش از حضور در شرکت نوسازی عباس آباد سمت هایی نظیر سرپرستی اداره روابط عمومی و جانشینی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی را در سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران را نیز بر عهده داشته است.

print