پل طبیعت سوژه نقاشان امپرسیونیست در چهارمین سالروز افتتاح

پل طبیعت سوژه نقاشان امپرسیونیست در چهارمین سالروز افتتاح

پل طبیعت سوژه نقاشان امپرسیونیست در چهارمین سالروز افتتاح 

معاون فرهنگی و گردشگری شرکت نوسازی عباس آباد از اجرای نقاشی 45 مترمربعی روی پل طبیعت همزمان با چهارمین سالروز افتتاحیه پل جمعه 20 مهر خبر داد.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شرکت نوسازی عباس آباد، مجتبی خشایارفرد با اعلام این خبر گفت: استاد لطفعلی به همراه گروه هنری قلمرو مانی همزمان با سالروز افتتاح پل طبیعت تقاشی روی بوم 3*15 متر جاذبه های منطقه فرهنگی گردشگری عباس آباد و پل طبیعت را نقاشی و در معرض دید عموم قرار خواهند داد.

به گفته معاون فرهنگی گردشگری عباس آباد، پل طبیعت یکی از جاذبه های گردشگری است که به عنوان نماد نوین شهر تهران همه روزه میزبان گردشگران داخلی و خارجی است و در این رویداد هنری گردشگران از نزدیک با روند اجرای نقاشی توسط هنرمندان برجسته نقاشی آشنا می شوند.

وی افزود: نقاشی در سبک امپرسیونیسم  (در این مکتب نقاش، طبیعت را همانگونه که می بیند به تصویر می کشد و رنگ آمیزی می کند و حالات را توسط رنگ های مختلف نمایش می دهد در این سبک هنرمند، نقاشی در فضای باز را بر کار کردن در کارگاه ترجیح می دهند) و با تکنیک اکریلیک و توسط اعضای گروه قلمرو مانی از 9 صبح تا 17 انجام خواهد شد.

خشایارفرد هدف از اجرای این طرح را به تصویر کشیدن زیبای های تهران و منطقه فرهنگی گردشگری عباس آباد دانست و تاکید کرد: پل طبیعت به عنوان مقصد گردشگری شهری در گستره ملی و بین المللی به نوعی پل ارتباطی زیبایی های شهری با طبیعت است واز اینرو این پل بسیار حایز اهمیت است.

شایان ذکر است گروه نقاشان«قلمرو مانی» جمع بزرگی از هنرمندان هنرهای تجسمی و سنتی مرکب از استادان، دانشجویان و هنرجویان در رشته‌ها و گرایش‌های مختلف نقاشی هستند که خود نیز در آستانه چهارمین سالگرد تاسیس می باشند. نام« قلمرو مانی» به معنای شهری است که نقاش ها در آن با تکیه به نام مانی، نقاش اسطوره ای و پرآوازه ایرانی زندگی می کنند.مهران لطفعلی  زیر نظر استادان چیره دستی چون مرحوم اصغر محمدی در طراحی، استاد محمد باقر آقا میری در نگارگری، استاد اردشیر مجرد تاکستانی در نگارگری ، تذهیب و گل و مرغ شاگردی کرده و در سال ١٣٦٧ در رشته نگارگری (نقاشی ایرانی) با رتبه عالی فارغ التحصیل شده است وهم اکنون دارای درجه دو هنری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

print