اظهار نظر اعضای شورای شهر درخصوص برگزاری اولین کنسرت خیابانی در منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد

اظهار نظر اعضای شورای شهر درخصوص برگزاری اولین کنسرت خیابانی در منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد

اظهار نظر اعضای شورای شهر درخصوص برگزاری اولین کنسرت خیابانی در منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد

 

کنسرت خیابانی ارکستر سازهای ملی با خوانندگی محمد معتمدی در بوستان آب و آتش بدون حواشی امنیتی برگزار شد.

اجرای ارکستر سازهای ملی به رهبری علی اکبر قربانی و خوانندگی محمد معتمدی که اولین اجرای موسیقی رایگان برای عموم مردم بود، پنج شنبه ۸ شهریور ماه در بوستان آب و آتش برگزار شد. معتمدی بدون هیچ جنجال رسانه ای خاص  به حرفش عمل کرد و با حضور در بوستان آب و آتش نخستین کنسرت خیابانی ارکستر سازهای ملی را روی صحنه برد ، و شبی خاطره انگیز و خانوادگی را رقم زد . برگزاری کنسرت خیابانی با اما و اگرهای زیادی همراه بود و موافقان و مخالفان زیادی داشت . اما همکاری بین بخشی بالا؛حضور گرم خانواده ها و درایت به جای مجموعه مدیریتی اراضی عباس آباد نشان داد با بسیج امکانات موجود بدون هیچ مشکل امنیتی و انتظامی خاص و بدون حتی نزدیک شدن به خط قرمزها میشود شبی خوب  و خاطر ه انگیز را با گنجینه ای بزرگ موسیقی ایرانی رقم زد .

 

الهام فخاری نایب رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر درباره سرنوشت کنسرت‌های خیابانی گفت : با وزیر ارشاد گفت‌وگوهایی داشتیم و مجوزهای لازم را از وزارت ارشاد به عنوان متولی امر دریافت کرده‌ایم. بعد هم نوبت به مجوزهای انتظامی  رسید که آنها هم با همکاری خوب نیروی انتظامی دریافت شد اینجا شورا نقش تسهیلگر و هماهنگ‌کننده را ایفا کرد و خب با اجرای اولین کنسرت به میزبانی بوستان آب و آتش همه چیز با خوبی و خوشی رقم خورد .

این عضو شورا با بیان اینکه هنرمندانی هم اعلام آمادگی کرده‌اند که در فضاهایی مشخص به اجرای رایگان برنامه بپردازند یا حداقل قسمتی از درآمد خود را نادیده بگیرند، اظهار کرد: بخش بعدی هنرمندان خیابانی و کمترشناخته‌شده و جوانی هستند که می‌توانند در فضاهای مشخص به اجرای برنامه کوتاه و نه کنسرت، بپردازند. این هم در کمیته هنری کمیسیون مطرح شده و پیگیر اجرای آن هستیم. البته این امور بین بخشی است و سایر نهادها هم باید با شورا و شهرداری همکاری لازم را به‌عمل آورند.

فخاری با اعلام اینکه همه تلاش شورای شهر برای بالا بردن سطح مشارکت شهروندان در اجرای برنامه های شهری است افزود :با اجرای اولین کنسرت آن هم بدون هیچ حاشیه ای قطعا شاهد اجرای بهتر و پرشور تر این برنامه های مردمی در سطح شهر تهران خواهیم بود .

 استقبال مردم بی نظیر بود

زهرا نژاد بهرام، عضو هيات رئيسه شوراي اسلامي شهر تهران در خصوص برگزاري كنسرت محمد معتمدي در پارك  آب و آتش گفت: در پي اعلام آمادگي هنرمنداني كه خواستار برگزاري كنسرت خياباني در شهر تهران بودند، محمد معتمدي در پارك پرواز استان كنسرت خود را با همكاري شهرداري منطقه ٢ و پس از اخذ مجوز مربوطه در نهايت آرامش برگزار كرد و خوشبختانه اين كنسرت مورد استقبال شهروندان قرار گرفت و تصاوير مربوط به آن در شبكه هاي مجازي در اختيار عموم قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه امنیت اجرای این کنسرت خیابانی واقعا مثال زدنی بود ادامه داد :برای خود اعضای شورای شهر هم اما و اگرهای در اجرای چنین برنامه های مردمی گسترده وجود داشت . اما خوشبختانه با درایت به جای دست اندرکاران شرکت نوسازی اراضی عباس آباد این کنسرت بدون اما و اگر برگذارشد و یک برگ زرین از حضور و همراهی و همدلی مردم را رقم زد .

 

جامعه ای پرنشاط و انرژی و فعال خواهد بود که از نظر روانی شاداب باشد

حسن خلیل ابادی عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران هم ، گفت: برگزاری کنسرت و مراسم هنری و ادبی باعث شادابی و نشاط جامعه می‌شود و نقش غیر قابل انکاری در امید دادن و روحیه بخشی به فعالیت‌های اجتماعی دارد، ازهمایون شجریان به دلیل این پیشنهاد متواضعانه و پیش قدم شدن برای برگزاری این مراسم بسیار سپاسگذاریم.

 

رئیس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران تاکید کرد: برگزاری‌ کنسرت در رفتار و کردار و اخلاق جامعه اثر مثبتی خواهد گذاشت جامعه‌ای پرنشاط و پر انرژی و فعال خواهد بود که از نظر روانی شاداب باشد. این شادابی با هنر رابطه مستقیم دارد.

 

خلیل ابادی در پاسخ به اینکه آیا می‌توان این اتفاق تداوم داشته باشد،اعلام کرد: مطمئنا بنابر ضرورت و نیاز جامعه باید برگزاری کنسرت‌ها ادامه داشته باشد. کنسرت باید در محل‌های ورزشگاهی و یا پارک‌های بزرگ صورت پذیرد. باید مکان‌هایی که امکان دسترسی به پارکینگ و یا دسترسی به مترو و خطوط بی‌آرتی برای آن فراهم است در نظر گرفته شود تا شاهد ترافیک و مشکل درعبور و مرور استقبال کنندگان و تماشاچیان کنسرت نباشیم. برای برگزاری کنسرت می‌توان در ایامی که مراکز اصلی تهران مانند بازار و مراکز تاریخی و فرهنگی که تعطیل است، استفاده کرد.

 

هنر راه علاج پیشگیری از خشم و خشونت در جامعه

عضو شورای شهر تهران از تاثیر فراوان برگزاری مراسم شاد و مفرح برای بازگشت شادی و نشاط به جامعه گفت:روح بشر نیازمند هنر، گردش و تفریح و گفت‌وگو است که باعث تلطیف و آرامش آن شود.کسی که به دیدن یک کنسرت می‌رود حالتی شاد پیدا می‌کند و روحی لطیف‌تری نسبت به بقیه پیدا می‌کند و این پیشگیری از خشم و خشونت در جامعه خواهد کرد.

print