سومین نشست فرهنگی بانوان شهر تهران "حریر" برگزار شد

سومین نشست فرهنگی بانوان شهر تهران

با نمایش و نقد فیلم سینمایی دارکوب؛

سومین نشست فرهنگی بانوان شهر تهران "حریر" برگزار شد

سومین نشست فرهنگی بانوان شهر تهران "حریر" با نمایش و نقد فیلم سینمایی دارکوب و با حضور بهروز شعیبی کارگردان و سید محمود رضوی تهیه کننده سه شنبه 9 مرداد ساعت 15 در باغ کتاب تهران برگزار شد.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شرکت نوسازی عباس آباد در ادامه سلسله نشست های فرهنگی بانوان شهر تهران "حریر" فیلم سینمایی دارکوب حضور شعیبی کارگردان و رضوی تهیه کننده این فیلم و اجرای فضه سادات حسینی و با کارشناسی و سخنرانی سید حسن موسوی چلک رییس انجمن مددکاران ایران و دکتر محمد تقی کرمی رییس گروه مطالعات زنان دانشگاه علامه طباطبایی در منطقه فرهنگی گردشگری عباس آباد برگزار شد.

در این نشست پس از پخش فیلم دارکوب منتقدان با پرداختن به موضوع اعتیاد زنان به عنوان یکی از آسیب های اجتماعی که هر روز در حال گسترش است از معضلات و راه های مقابله با این آسیب و دیگر آسیب های اجتماعی نظیر آن سخن گفتند.

بهروز شعیبی کارگردان فیلم دارکوب ضمن اشاره به حضور جمعی از بانوان اورژانس اجتماعی تهران برگزاری چنین نشست هایی را بسیار ثمر بخش دانست چرا که زمینه هم افزایی فکر و ایده میان افراد متخصص و اصحاب سینما را فراهم می کند و باعث ارتقاء سطح کارکرد اجتماعی سینما می شود.

در ادامه موسوی چلک با اشاره به مغفول ماندن بحث آسیب های اجتماعی حوزه زنان و به خصوص بحث اعتیاد بانوان در سطح جامعه پرداختن به چنین مسائلی را گامی بزرگ در راستای کاهش و متوقف کردن روند رو به رشد آسیب های اجتماعی در حوزه زنان دانست.وی گفت "پس از آنکه رهبری در دو سال گذشته به موضوع آسیب های اجتماعی ورود کردند زمینه برداشته شدن مهر سکوت از پرداختن به این گونه مسائل برداشته شد. ما در این فیلم میبینیم که اعتیاد یک زن چگونه آینده یک خانواده را به صورت همه جانبه به چالش کشیده و با مشکل های عدیده مواجه می کند.و تنها راه برون رفت از این بحران را می توان در انگیزه و همدلی تمامی اقشار با فرد معتاد دید."

پس از آن کرمی با اشاره به موضوع فیلم و شخصیت های آن از حضار خواست تا از قضاوت های تماما سفید یا تماما سیاه فاصله گرفته و از این طریق معتاد را یک فرد بد ندانسته و برای بازگشت او یا هر فرد آسیب دیده دیگر قدم موثری بردارند.

نشست حریر عنوان ویژه برنامه ای است که به همت معاونت فرهنگی گردشگری شرکت نوسازی عباس آباد و با حضور بانوان شهر تهران برنامه ریزی و اجرا می شود.این برنامه هر بار با پرداختن به یکی از ابعاد مسائل فرهنگی و با حضور کارشناسان مرتبط با آن حوزه طرحریزی شده و به اجرا در می آید.

 

 

 

 

 

 

print