مجموعه جزیره

 کیفیّت، تنوّع، فضایی دلنشین و قیمت مناسب را در مجموعۀ جزیره با هم تجربه کنید.

فود کورت جزیره یا مجموعه رستوران‌های جزیره یکی از جذّاب‌ترین بخش‌های مسیر پیاده‌روی در منطقۀ فرهنگی-گردشگری عبّاس‌آباد است. این مجموعه توانسته است انواع مختلفی از خوراکی‌ها و نوشیدنی‌های سرد و گرم را برای هر نوع ذائقه و سلیقه‌ای دور هم جمع کند. با ورود به این مجموعه بی شک می‌توانید آنچه دنبالش هستید را پیدا کنید. نکتۀ قابل توجّه درمورد این مجموعه که شاید وجه تمایز آن با بیشتر فود کورت‌های موجود باشد، استاندارد و سطح کیفیّت، حجم و قیمت بسیار مناسب آن است. در این مجموعه می‌توانید مطمئن باشید که مواد غذایی مورد استفاده کاملاً تازه و درجۀ یک است و البته بسته به هزینۀ پرداختی، خوراکی مطلوبی دریافت می‌کنید که شما را از هر جهت راضی می‌کند.


رستوران های مجموعه جزیره

رویال کینگ پیتزا

این روزها همه‌جا پیتزا پیدا می‌شود امّا پیتزایی که در رویال کینگ درست می‌شود را نمی‌توان هر جایی پیدا کرد. منوی طولانی و مفصّل رویال کینگ و تنوّع پیتزاهای آن باعث شده تا خیلی‌ها برای خوردن یک پیتزای درجۀ یک از دورترین نقاط تهران به پارک آب و آتش بیایند و چند قدمی پیاده‌روی کنند تا باز هم از پیتزاهای رویال کینگ بخورند.

منوی غذایی

فانوس

فانوس یعنی همان غذایی که در خانه می‌خوریم. منوی رستوران فانوس بسیار خانگی است و همه می‌دانند که در این‌جا نباید به دنبال خوراکی ای خارجی و لوکس باشند. انواع کباب‌ها و خورش‌ها فانوس با دستور پخت سنّتی ایرانی آماده می‌شود و عطر برنج ایرانی با تزئین زعفران و دورچین کباب‌ها همه چیز را برای رویداد یک خاطرۀ خوشمزه فراهم می‌کند.

منوی غذایی

کازا برگر

کازا برگر غرفهٔ برگرهایی است که با راستهٔ گوساله و فیله گوساله تهیه می‌شوند. این غرفه دو آیتم دارد با نام‌های کازا برگر و امریکن برگر که با فیله گوساله تهیه می‌شود و راستهٔ گوساله هم تشکیل دهندهٔ باقی برگر‌ها است. همه ی برگر‌ها به صورت دستی تهیه و با کیفیت بی‌نظیری ارائه می‌شوند. در این برگر‌ها از گوشت گرم استفاده می‌شود و هیچ نوع گوشت غیر تازه و یخ زده‌ای در این غرفه به چشم نمی‌خورد.

منوی غذایی

کریسپی

خیلی وقت نیست که غذاهای سوخاری شده به روش کریسپی رایج شده امّا بی‌شک صدای خرد شدن روکش ترد ران سوخاری یا قرچ و قروچ کتف کریسپی با آن طعم بی نظیر می‌تواند یک تجربۀ عالی و تکرار شونده در عادت غذایی ما باشد. در کریسپی فودکورت جزیره، نه تنها می‌توان یک مرف سوخاری کریسپی اصیل و واقعی را میل نمود بلکه می توان به جای تمام خوراکی‌های مضر، غذایی را خورد که در عین خوش‌مزگی، برای بدن انسان مضر هم نیست.

منوی غذایی

آلوارس

شاید به سختی بتوان پارک یا خیابانی را نام برد که حداقل یک ساندویچی در آن نباشد امّا هر ساندویچی که واقعاً ساندویچ نیست. با فقط یک بار تجربۀ آلوارس و خرید یکی از ده‌ها نوع ساندویچ آن می‌توانید مطمئن شوید که در آلوارس واقعاً ساندویچ می‌خورید، آن هم با تمام مخلّفات و استاندارد‌هایی که از ساندویچ دیده، شنیده یا تجربه کرده‌اید. آلوارس شکموترین آدم‌ها را هم حسابی سیر کند.

منوی غذایی

وینگو

در وینگو انگار پرت شده‌اید به یکی از شهرهای کوچک آمریکا. منوی آمریکایی این رستوران بر روی انواع فیلۀ گریل شده و کتف و بال سوخاری یا کبابی است. شاید در فودکورت جزیره، وینگو بیشتر از بقیۀ رستوران‌ها اشتهای شما را تحریک کند، چرا که بوی بی‌نظیر گریل‌های این رستوران می‌تواند تمام منطقه را تحت تأثیر خود قرار دهد.

منوی غذایی

دنر کباب

کمتر کسی در دنیا وجود دارد که دونرکباب یا همان کباب ترکی خودمان را نشناسد یا دوست نداشته باشد. به همین دلیل هم تقریباً هر کجایی که حرف از خوراکی و غذا می‌شود، باید جای خاصّی برای کباب ترکی در نظر گرفت. در فود کورت جزیره، یکی از لذیذترین و با کیفیّت ترین کباب ترکی‌های تهران را میتوان پیدا کرد. اگر امتحان کنید، حتماً راضی خواهید بود.

منوی غذایی

ماندرو

در فود کورت جزیرهیچ سلیقه‌ای گرسنه به خانه بر نمی‌گردد. کسانی که ذائقۀ ایتالیایی دارند می‌توانند در ماندرو نه تنها منوی کاملی از غذاهای ایتالیایی را پیدا کنند بلکه می‌توانند طعم و عطر اصیل این خوراکی‌ها را با بزرگترین و مشهورترین رستوران‌های تهران و جهان مقایسه نمایند. ماندرو در پیتزا، پاستا و لازانیا، حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

منوی غذایی

پیده سرا

ترکیه های ها در درست کردن پیده ماهر هستند و بطور خلاصه باید گفت که پیده مخصوص این کشور است. اگر این غذا را یکبار درست کنید در لیست غذاییتان برای همیشه خواهد ماند. رستوران پیده سرا واقع در فودکورت جزیره، یکی از رستوران های نام آشنا است. که تخصّصش پیده است. از جمله شاخصه های این رستوران استفاده نکردن از سوسیس وکالباس در تهیه غذا است که این امر موجب بالا رفتن کیفیت غذا می‌شود.

منوی غذایی

تمیشان

برای تجربه طعم کباب ترش آبدار و نرم، ماهی سفید خوشپخت و اصل، میرزاقاسمی دودی و پر از سیر، باقلاقاتق با شوید تازه و باقالی اصل رشت و برای تجربه دوباره طعم کال کباب و اشپل گردو باقالا در تهران یکی از معروف‌ترین و گیلکی ‌ترین رستورا‌ن‌ گیلانی که غذای اصل رشتی سرو می‌کند، همین رستوران تمیشان است که در فود کورت جزیره واقع شده.

منوی غذایی

باربیکیو های وی

رستوران باربیکیو های وی با انواع غذاهای های اصیل و خوشمزۀ کباب شده، مشتری‌های پروپا قرصی را دعوت می نماید تا انواع کباب‌های برگ، جوجه ، شیشلیک ، چنجه و ... این رستوران را نوش جان نمایند و از طعم واقعی و ماندگار این غذا ها لذت ببرند. این فرصت استثنایی در رستوران باربیکیو های وی را از دست ندهید.

منوی غذایی

جی اند پی

این غرفه ارئه دهندۀ غذاهای ایتالیایی است. این غرفه به پاستاهای بی‌نظیر با سس‌های ایتالیایی خوشمزه‌اش معروف است. به همراه پیتزاهای ایتالیایی با خمیر نازک که آن‌ها هم در این فودکورت در همین مدّت کوتاه طرفداران خاص خودشان را پیدا کرده‌اند. برند جی‌ اند پی (G&P)اوّلین بار است که در ایران معرّفی می‌شود و احتمالا بعد از این‌ها نام این برند را بیشتر خواهید شنید.

منوی غذایی

مطمع صمیر لبنان

در این غرفه غذاهای عربی و لبنانی ارائه می‌شوند در چهار زیرشاخۀ دریایی، خمیری (معجنات)، ساندویچ‌ها و کباب‌های عربی که هر کدام از این بخش‌ها خود زیر مجموعه‌های دیگری دارند مانند غذاهای ساندویچی که از شاورما گوشت و مرغ و شاورمای مخصوص تشکیل شده و یا غذاهای خمیری که پیتزا بعلبکی، فطایر و.. را در خود جا داده است. غذاهای این غرفه در تنوری که داخل اشپزخانه قرار دارد به شیوۀ لبنانی طبخ می‌شود.

منوی غذایی

تاکو

تاکو غذاهایی است که به سبک مکزیکی در اختیار مشتری‌ها قرار می‌گیرد. مواد اولیۀ این غذا‌ها اکثرا از نان و آرد ذرت تهیه می‌شود و در ظرف‌های  خاصی که نمونۀ آن را جای دیگری نخواهید دید، سرو می‌شوند. البته سس‌ها را هم نباید فراموش کرد. اصل غذاهای مکزیکی به سس‌های تند و خوشمزه‌ای است که در کنار این غذا‌ها قرار می‌گیرند. ادویه‌های تاکو هم ادویه‌های خاصی هستند که همه از خارج کشور وارد می‌شوند.

منوی غذایی

مونزا

علاقه مندان به غذاهای گیلکی این غرفه را از دست ندهند، انواع غذاهای گیلکی مانند کته کباب، جوجه ترش، کباب ترش، فسنجان، باقالی قاتق، مرزاقاسمی و... در غرفۀ مونزا با بهترین طعم و کیفیت تهیه می‌شوند. همچنین برنج‌های این رستوران یا‌‌ همان کته‌های گیلانی با  طرفداران زیادی هم دارد و مونزایی‌ها توانسته‌اند با دستور پخت ویزهٔ غذا‌هایشان مشتری‌های خاص خودشان را در همین مدت کوتاه پیدا کنند.

منوی غذایی

کریپسی

کریپسی غرفه‌ای مخصوص کنتاکی است. در این غرفه انواع مرغ‌ها و فیله‌های سوخاری و حتی میگو و ماهی سوخاری را می‌توانید پیدا کنید. در این غرفه مرغ کشتار روز استفاده می‌شود و تمامی مرغ‌ها با پودر سوخاری کی اف سی و با دستور پخت‌‌ همان رستوران تهیه می‌شوند. انواع مرغ‌های دو تکه و سه تکه و سبد خانواده و... در این غرفه به چشم می‌خورد و می‌تواند یک انتخاب خوشمزه و امتحان پس داده برای وعدۀ غذایی شما باشد.

منوی غذایی

بَلِه (مدیترانه)

در این غرفه غذاهای اطراف دریای مدیترانه را می‌توانید تجربه کنید غذاهای مراکشی، لبنانی، غذاهای کشور‌های آفریقایی و همچنین جنوب ایتالیا. هر کدام از این غذا‌ها را که در این رستوران قرار است سفارش دهید می‌تواند یک تجربۀ منحصر به فردی باشد از طعم‌هایی که باشد برای ما نو و ناشناخته باشند. مواد غذایی در این رستوران درست و دقیق مانند رسپی اصلی تهیه می‌شوند.

منوی غذایی

بَلِه (گیاه‌خواری)

اگر گیاه خوارید، رژیم سختی گرفتید، یا ورزشکارید و نگران سلامتیتان هستید اصلا نگران نباشید. در این فودکورت برای ذائقۀ شما هم غرفه‌ای با تنوع بالا طراحی شده است. سالاد بار بله از سه بخش تشکیل شده. یکی بخش سالاد‌های ترکیبی است، بخش بعدی بخش سالاد‌های آماده است و قسمت سوم هم قست نودل‌ها است.

منوی غذایی

جاست پوتیتو

همه چیز در اینجا بر پایۀ سیب زمینی است. سیب زمینی تنوری که در این غرفه سرو می‌شود جزو پرطرفدار‌ترین و پرفروش ترین‌های منو این غرفه است که با مرغ و لوبیا و قارچ و پنیر سرو می‌شود. با وجود اینکه خیلی‌ها فکر می‌کنند سیب زمینی یک غذای پر از کربوهیدرات و فوق العاده چاق کننده است اما از آنجایی که سیب زمینی یکی از منابع پتاسیم به شمار می‌رود، غذاهای ما بسیار سالم و بی ضرر هستند.

منوی غذایی

رویال باکس

یک جورهایی‌‌ همان نوتلا بار خودمان است. مانند تمام شعبه‌های نوتلا بار و نوتلا پلاس، تمام محصولاتی که با نوتلا تهیه می‌شود را می‌توانید در این غرفه پیدا کنید به اضافۀ انواع شیک‌ها و بستنی‌ها با طعم‌های غیر نوتلایی مانند توت فرنگی و موزی و کارامل و... در این غرفه علاوه بر این‌ها سراغ چای و قهوه و نوشیدنی‌های این چنینی را هم می‌توانید بگیرید.

منوی غذایی

لابریت

غرفۀ بستنی ایتالیایی تقریبا اولین غرفۀ این فودکورت است و پشت رویال باکس قرار دارد. در این غرفه بستنی ایتالیایی به صورت دستگاهی تهیه می‌شود. چند اهرم در این غرفه قرار دارند که می‌توانید بستنی دلخواه‌تان را از میان آن‌ها انتخاب کنید و هر مقداری که می‌خواهید، حجم ظرفتان را پر کنید، بعد از آن هم نوبت تاپینگ است که از میوه، ژله و شکلات تشکیل شده. نهایتا ظرف وزن می‌شود و شما قیمت آن را می‌پردازید.

منوی غذایی

فودکورت جزیره، پاتوقی برای شب نشینی

فودکورت جزیره مجموعه رستوران جدیدی است که در منطقۀ فرهنگی-گردشگری عباس آباد در پارک آب و آتش افتتاح شده، این فودکورت که به شکل یک کشتی در میانۀ آب و آتش قرار دارد و به خاطر محیط زیبا و نور‌پردازی جذابی که دارد و همچنین ارائه سرویس تا ساعت ۲ بامداد، به یک پاتوق برای شب نشینان تهرانی تبدیل شده است. حدود ۱۷ غرفه در این فودکورت قرار دارد که هر کدام در سبک خاصی فعّالیت می‌کنند .

منوی غذایی