محمد وسام المرتضی، وزیر فرهنگ لبنان از منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد دیدن کرد

محمد وسام المرتضی، وزیر فرهنگ لبنان از منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد دیدن کرد

محمد وسام المرتضی، وزیر فرهنگ لبنان از منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد دیدن کرد/

محمد وسام المرتضی، وزیر فرهنگ لبنان با هیأت همراه عصر چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ از پل طبیعت، بوستان اکو، آسمان نمای گنبد مینا در منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد دیدن کرد.

این بازدید با همراهی سید محمد حسین حجازی مدیرعامل منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد و تنی چند از مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد جمهوری اسلامی ایران انجام شد.
دیدار وزیر فرهنگ لبنان از بوستان آب و آتش آغاز شد و در ادامه پل طبیعت به عنوان سازه مدرن و زیبای شهر تهران مورد بازدید قرار گرفت .
در ادامه محمد وسام المرتضی از بوستان اکو دیدار کرد و با تاریخچه و هدف از تاسیس این بوستان آشنا شد.
آسمان نمای گنبد مينا و تماشای فیلم هایی در خصوص کهکشان و اجرام آسمانی از دیگر برنامه های وزیر فرهنگ لبنان در بازدید از این مکان علمی_تفریحی بود.
محمد وسام المرتضی وزیر فرهنگ جمهوري لبنان پس از بازدید از منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد در نشست مشترک با سید محمد حسین حجازی، مدیرعامل شرکت نوسازی عباس آباد شرکت کرد و گفت:
هر دو کشور ایران و لبنان مشترکات فرهنگی و اجتماعی زیادی دارند. در حال حاضر لبنان در مرحله انتقالی و برگزاری انتخابات است و اخیرا با بحران محاصره اقتصادی روبرو بوده ایم و خوشحالیم که همراه دوستان ایرانی این بحران ها را شکست دادیم و پشت سر گذاشتیم و برای بهبود وضعیت اقتصادیمان در حال تلاش هستیم.
وزیر فرهنگ لبنان تصریح کرد: خیلی مایل هستیم از تجربه های دوستانمان بخصوص ایران در مسائل فرهنگی و گردشگری استفاده کنیم.
محمد وسام المرتضی به اهتمام ویژه دولت لبنان برای توجه ویژه به امور مردم و خدمت به آنها اشاره کرد و آن را هدف مشترک هر دو دولت ایران و لبنان بر شمرد.
در ابتدای این نشست سید محمد حسین حجازی مدیرعامل شرکت نوسازی عباس آباد ضمن خوش آمد گویی به وزیر فرهنگ لبنان و هیات همراه در خصوص موقعیت منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد و همچنین ظرفیت های فرهنگی و گردشگری آن توضیحاتی ارائه کرد.print