سفیر قرقیزستان پس از بازدید از منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد: پل طبیعت یکی از مکان های دیدنی تهران است

سفیر قرقیزستان  پس از بازدید از منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد: پل طبیعت یکی از مکان های دیدنی تهران است

صدیقف، سفیر فوق العاده و تام الاختیار جمهوری قرقیزستان امروز چهارشنبه ۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ به همراه سید محمد حسین حجازی از بوستان اکو در منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد بازدید کرد.
در این بازدید سید محمد حسین حجازی توضیحات در خصوص اراضی عباس آباد تهران ارائه کرد و گفت: منطقه عباس آباد به دلیل وسعت، یکپارچگی، طبیعت و موقعیت استقرار منحصر به فردی که در نظام کالبدی-فضایی شهر تهران دارد، از دیرباز به عنوان یکی از کانون های مهم برنامه ریزی و مدیریت در شهر تهران مطرح و مورد توجه بوده است.
وی ادامه داد: امروزه این اراضی با وسعتی بالغ بر۵۶۰ هکتار وابسته به شهرداری تهران، تبدیل به منطقه فرهنگی و گردشگری پایتخت شده و یکی از مهم ترین پروژه های توسعه فضاهای فرهنگی و سبز در مقیاس شهر و فراتر از آن در سطح ملی به شمار می آید.
حجازی تصریح کرد: علاوه بر برخورداری از فضای سبز و پوشش جنگلیِ بومی، با همت و تخصص مهندسان و هنرمندان ایرانی، سازه های فنی و عمرانیِ منحصر به فردی را ایجاد کرده است که ده ها جایزه ی بین المللی و نشانِ جهانی را کسب کرده و سالیانه میزبان میلیون ها نفر گردشگر داخلی و خارجی است.
مدیرعامل شرکت نوسازی عباس آباد در مورد فعالیت های بین المللی این منطقه گردشگری توضیح داد و گفت:
این منطقه در سال های اخیر توجه ویژه ای به عرصه‌ ی همکاری های بین‌المللی داشته و در سال ۲۰۱۹ به عضویت سازمان جهانی گردشگری UNWTO در آمده و از سال ۲۰۲۰ مدیریت کمیته گردشگریِ شهری در مجمع شهرداران آسیایی AMF را بر عهده دارد. حجازی خاطرنشان کرد:
در سال ۲۰۰۷ پیشنهاد ایجاد بوستان اکو از سوی ایران در سومین نشست هیات امنای موسسه فرهنگی اکو مطرح شد و به تصویب رسید و در ۲۸ نوامبر همان سال در روز تاسیس سازمان اکو با ابتکار شرکت نوسازی عباس آباد، مراسم جانمایی پارک اکو در تهران برگزار گردید.
بوستان اکو در پهنه غربی اراضی عباس آباد تهران واقع شده که با کارکرد تفریحی و فرهنگی و در سطح فرامنطقه ای و بین المللی طراحی شده است.
حجازی به معاهده خواهرخواندگی بین تهران و بیشکک اشاره کرد و برای همکاری در برگزاری رویدادهای مشارکتی فرهنگی اعلام آمادگی کرد.
صدیقف سفیر قرقیزستان نیز ضمن مفید و سازنده توصیف کردن این بازدید گفت: امروز تهران نه تنها برای ساکنین خود بلکه برای سایر مردم از کشورهای دیگر نیز جذاب و دیدنی است و تهران در سالهای اخیر تغییرات مثبت زیادی داشته است.
وی با تاکید بر سازنده و موثر خواندن پیشنهادات منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد ابراز امیدواری کرد با مکاتبه و ارائه پیشنهادات مطرح شده به پایتخت قرقیزستان بتوانیم موارد را اجرایی و عملیاتی کنیم.print