دریاچه هنر

انعکاس هنر ایرانی بر روی آب

معرّفی

دریاچه هنر

تاریخچه

باغ هنر

امکانات

لذّتی متفاوت از جنس هنر

تجربیات شما

تجربیات تلخ و شیرین شما

دریاچه هنر

دریاچه هنر

دریاچه هنر هشتمین دریاچه مصنوعی تهران است که در دل اراضی عباس آباد قرار گرفته. این دریاچه با 25 هزار مترمربع مساحت دو دریاچه شمالی و جنوبی با وسعت 17 هزار مترمربع دریاچه جنوبی و 8 هزار مترمربع دریاچه شمالی آن را در برمی‌گیرد و در مجموع 40 هزار مترمکعب حجم آب این دریاچه است.

مطالعه بیشتر

پتانسیل این دریاچه به گونه‌ایست که در آن می‌توان به اجرای تئاترهای خیابانی و میدانی بزرگ پرداخت و تمامی هنرمندان این امکان را خواهند داشت تا از این ظرفیت بهره برده و شهروندان نیز به صورت رایگان به تماشای این تئاترهای بزرگ خیابانی بپردازند. ضمن اینکه هنرمندان و موسیقی‌دان‌های بزرگ نیز این امکان را خواهند داشت تا از محوطه فرهنگی اراضی عباس‌آباد برای نمایش هنرهای خود بهرمند شوند.

ارتقاء درک هنری جامعه

شکوفایی هنر ایرانی

تاریخچه

فلسفه شکل‌گیری‌ دریاچه هنر با تمام دریاچه‌های دیگری که تا کنون ساخته شده است فرق می‌کند. در این دریاچه نه خبری از تفریحات آبی است و نه خبری از ماهیگیری و آبنماهایی که با موسیقی‌های هماهنگ شروع به رقصیدن کنند.
این دریاچه همانطور که از نام‌اش مشخص است برای هنر ساخته شده است و انتظار هنرمندان و هنردوستان را می‌کشد. در این دریاچه اسکله‌ای ساخته شده است که بر روی آن برنامه‌های متنوع هنری مانند تئاتر، کنسرت، نمایشگاه، گالری و... امکان برگزاری داشته و از سوی دیگر در طبقه پایین این دریاچه هم گالری وجود دارد که در تمام طول سال هنرمندان، اساتید، پیشکسوتان و کسانی که می‌خواهند هنرشان دیده شود اما فرصت و امکان ارائه آن برایشان پیش نیامده در این گالری می‌توانند آثار خود را به نمایش درآورند.
لذّتی متفاوت از جنس هنر

امکانات

دریاچه هنر دارای موتورخانه و تصفیه خانه نیز هست و آب آن از زهکش متروی حقانی تامین شده و در موتورخانه تصفیه می‌شود و در مدار قرار می‌گیرد. این دریاچه یکی از زیرمجموعه‌های باغ هنر را در برمی‌گیرد که پشت باغ کتاب و کنار باغ نمایش واقع شده است.

نظر خود را برای ما ارسال نمائید.

  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.